Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Zapobieganie urazom w magazynie

7 Marzec 2015

Praca fizyczna jest bardzo obciążające dla całego narządu ruchu, można ją przyrównać do codziennych treningów sportowców. Jak wiemy, sport to zdrowie, ale tylko wtedy, kiedy prawidłowo się go wykonuje.

Pracownik fizyczny tak samo jak sportowiec wymaga odpowiedniego przygotowania do codziennego wysiłku fizycznego i tak samo jak sportowiec powinien przejść przez ROZGRZEWKĘ – pierwszy i najważniejszy element profilaktyki urazów w magazynie.

600px

Rozgrzewka zawsze powinna odpowiednio dopasowana do rodzaju pracy fizycznej, miejsca i obciążeń na jakie dana grupa pracowników jest narażona.

Kolejnym elementem jest ERGONOMICZNE wykonywanie swoich zdań. Zarówno w życiu codziennym jak i w pracy poprzez działanie ergonomiczne nie szkodzimy swojemu zdrowiu i często zyskujemy sporo czasu. Co oznacza praca ergonomiczna w rozumieniu pracownika fizycznego? Tutaj wszystko również zależy od trybu pracy i miejsca. Inaczej instruuje się pracownika wykonującego swoje zdania na wózku widłowym, a inaczej wypakowującego towar na magazynie. Zawsze najważniejsza jest pozycja i ruchy powtarzalne.

– zachowanie prostego kręgosłupa

– nie dźwiganie w pozycji zgięcia kręgosłupa

– podnoszenie ciężkich przedmiotów poprzez zgięcie stawów kolanowych – kucnięcie

– nie wykonywanie ruchów obrotowych z ciężkim przedmiotem w rękach

– po częstych ruchach np. zgięcia kręgosłupa wykonywanie ruchów odwrotnych np. przeprostnych

Bardzo ważnym jest, aby likwidować powstałe już wcześniej dysfunkcje czyli np. różnice w napięciu mięśni, różnice w długości mięśni, wysunięcia krążków międzykręgowych tzw. dysków. Ostatecznie przekłada się to na poprawę zdrowia i zapobiega wystąpieniu kontuzji. W tym celu warto korzystać z POMOCY FIZJOTERAPEUTÓW, którzy pomagają w likwidacji dysfunkcji i działają profilaktycznie.

Poprzez kilka skojarzonych ze sobą działań zdrowotnych możemy cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem nawet wykonując pracę nie należącą do najłatwiejszych – fizyczną.

 

 Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich