Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Tabata – trening dla leniwych

20 Sierpień 2015

Kilka słów o tym, co zrobić poświęcając bardzo mały ułamek naszego czasu, na to, żeby dobrze się czuć i ładnie wyglądać.

Metodę opracował j w 1996 roku pochodzący z Japonii i współpracujący z sportowcami przygotowującymi się do Olimpiady dr Izumi Tabata pracujący w National Institute of Fitness and Sports w Tokio. Skonstruowany przez niego trening nadaje się nie tylko dla sportowców, którym zależy na poprawie wyników, ale także i amatorów, którzy chcą poprawić kondycję swojego organizmu.

trn

Trening Tabata trwa tylko 4 minuty!!!
Zasada jest bardzo prosta – ćwiczymy przez 20 sekund i przez 10 odpoczywamy. Wykonujemy 8 takich serii. W ciągu 20 sekund  robimy tyle powtórzeń jednego ćwiczenia, ile tylko jesteśmy w stanie i jak najszybciej. Najważniejszy jest tutaj dobór ćwiczenia które angażuje jak najwięcej mięśni naszego ciała. Trening można wykonać zarówno w domu jak i na siłowni.

Taki trening najlepiej sprawdzi się dla osób, które prowadzą w miarę aktywny tryb życia, pozostałym proponujemy najpierw się rozruszać :).

W naszych gabinetach fizjoterapeuci również posiłkują się treningami typu tabata. Prowadzimy nie tylko rehabilitację ale także odpowiednio przygotowujemy do treningu, wzmacniamy siłę mięśni i poprawiamy kondycję całego organizmy.Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich