Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Stabilizacja kręgosłupa – Kinesiology Taping

25 Sierpień 2015

Metoda kinesiology tapingu zyskała już sporą popularność. Mimo wszystko, duża część osób nie spotkała się jeszcze z plastrowaniem i nie łączy metody z likwidacją dolegliwości bólowych. Specjalne plastry, można stosować w bardzo wielu przypadkach. Ostatnio metoda ta bardzo często wykorzystywana jest w sporcie. W zależności od rodzaju i sposobu aplikacji możemy ją stosować również w przypadkach np: na dolegliwości bólowych,  w celu zmniejszenie obrzęków, po urazach czy w celu stabilizacji.

W naszych gabinetach bardzo często wykonujemy tą metodę jako wspomaganie całego cyklu terapii. Kinesiology taping bardzo dobrze sprawdza się jako stabilizacja odcinka lędźwiowego podczas pracy. Pracownikom dzięki temu pracuje się bardziej komfortowo, nie odczuwają dolegliwości bólowych i znacząco zmniejszone jest ryzyko urazu. W kontrze do pasów lędźwiowych ta metoda zdaje egzamin na 100%.

ls

Co jest kluczem?

Działanie sensoryczne plastra. Wykorzystuje on możliwości samoleczenia organizmu. W miejscu aplikacji, lokalnie możemy zmniejszyć ból, zabezpieczyć staw czy też szybciej odprowadzić zalegającą limfę i chłonkę.

Do wykonania aplikacji potrzebny jest oczywiście wcześniejszy wywiad zdrowotny, tak aby dopasować sposób przyklejenia plastra. Samo naklejenie trwa dosłownie kilka minut.

UWAGA MIT!

Krąży informacja, że każdy kolor plastra ma inne zastosowanie – nie jest to prawdą. Każdy plaster jest dokładnie taki sam, kolory są tylko kwestią estetyki.Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich