Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Stretching przed treningiem

17 Kwiecień 2015

Stretching mięśni jest niezmiernie ważnym elementem zarówno treningu jak i pracy fizycznej. Badania dowodzą jednoznacznie, że zwiększony zakres ruchu i elastyczności zapobiega występowaniu kontuzjom i uszkodzeniom. Jednakże nieprawidłowo wykonana rozgrzewka w postaci stretchingu może wpływać negatywnie na moc i siłę a co się z tym wiąże na osiągi sportowe.

Techniki rozciągania można podzielić na:

– rozciąganie dynamiczne

– rozciąganie statyczne – aktywne

– rozciąganie statyczne – pasywne

wm257469tt

W zależności od zastosowanej metody i doboru ćwiczeń możemy zadziałać korzystnie lub niekorzystnie na nasze ciało.

Rozciąganie dynamiczne i statyczne aktywne podnosi osiągi zawodników i przygotowuje ciało do wysiłku. Natomiast rozciąganie pasywne, jak wykazują ostatnie badania opublikowane w The Journal of Strength and Conditioning Research i The Scandinavian Journal of Medicine and Science in Sports jest niepotrzebne i nie tylko nie przynosi żadnej korzyści ale może również pogarszać osiągane wyniki. Taka rozgrzewka może być wykorzystywana po zakończonym treningu, ale nie przed!

Bardzo ważne jest aby przygotowanie ćwiczeń dla pracowników było przemyślane, aby żadne z ćwiczeń nie było przypadkowe i aby całość treningu była przygotowana przez specjalistę.

 Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich