Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Roller nie tylko dla biegacza

28 Kwiecień 2014

 Wiosna i lato sprzyja zwiększonej aktywności sportowej wielu osób, zdecydowanie więcej obserwujemy „biegaczy”, osób jeżdżących na rowerze, rolkach, grających w siatkówkę czy koszykówkę. Jest to bardzo dobry czas dla naszego organizmu, jednakże nie można zapominać, że nawet, krótki okres braku aktywności fizycznej, brak rozgrzewki lub brak merytorycznego przygotowania do aktywności fizycznej sprzyja kontuzjom narządu ruchu.

9

W fizjoterapii, treningu personalnym i różnych formach aktywności fizycznej bardzo często wykorzystywany jest tzw. piankowy roller. Ma wiele zastosowań, może być elementem ćwiczeń urozmaicającym je, zwiększać ich obciążenie, można go używać w celu poprawy równowagi stosując odpowiednie pozycje lub może poprawiać pracę mięśni i zapobiegać kontuzjom. Powszechnie stosowany jest u osób biegających, tak na prawdę może być wykorzystywany przed, podczas lub po każdej aktywności fizycznej.

Używa się go stosując nacisk własnego ciała, dostosowując indywidualnie siłę nacisku, w zależności od potrzeb. Używając rollera przed treningiem:

– zapobiegamy naciągnięciu mięśni

– zapobiegamy naderwaniu mięśni

– poprawiamy elastyczność mięśnia

– zwiększamy przekrwienie

Stosując wałek po treningu przede wszystkim rozluźniamy mięśnie i zapobiegamy również skutkom przeciążenia. Poprawa ukrwienia i elastyczności również ma miejsce.

Wałek poprzez swoje działanie wpływa na organizm podobnie jak masaż, regenerując i poprawiając odżywienie tkanek miękkich.

 

 

 Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich