Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Po co Ci rozgrzewka przed pracą

29 Lipiec 2016

Ciężka praca fizyczna Rozgrzewka

Po co nam rozgrzewka przed pracą?

Większość pracowników fizycznych nie myśli o prawidłowym przygotowaniu ciała do pracy. Ci, którym pracodawcy zapewnili rozgrzewkę z instruktorem, często ignorują te ćwiczenia. Jeśli Ty również nie zdajesz sobie sprawy z korzyści, jakie daje Ci rozgrzewka, może zainteresują Cię poniższe argumenty.

  1. Przygotowanie narządu ruchu

Rozgrzewka ma za zadanie przygotować do wysiłku jak największą liczbę mięśni i stawów. Kilkanaście powtórzeń ruchów każdej partii ciała powoduje lepsze ukrwienie mięśni czyli ich rozgrzanie oraz gładki ślizg powierzchni stawowych. Dzięki rozciąganiu zwiększają się zakresy ruchów w stawach. Łącznie daje to nam poprawę elastyczności stawów i równomierne wzmocnienie mięśni.

  1. Szybszy czas reakcji

Rozgrzewka powoduje także lepsze ukrwienie mózgu. Dostarczone w ten sposób glukoza i tlen zapewniają szybszy czas reakcji na bodźce, lepszą koordynację ruchową i ogólne podniesienie poziomu energii, co jest niezwykle ważne, gdy musimy pracować wydajnie przez 8-12 godzin w ciągu doby. Zwłaszcza, jeśli jest to zmiana nocna.

  1. Zmniejszenie ryzyka wystąpienia urazu

Urazy, wpisane w ryzyko zawodowe pracowników fizycznych, często wykluczają pracownika na kilka miesięcy. Odpowiednie przygotowanie całego organizmu do pracy zmniejszają ryzyko wystąpienia urazu. Dzięki solidnej rozgrzewce można zapobiec wysunięcie dysku, zwichnięciu barku, zmiażdżeniu dłoni czy naderwaniu więzadeł.

  1. Redukcja bólu

Jeśli jednak doszło do urazu a pracownik po powrocie do pracy nadal odczuwa dolegliwości bólowe, rozgrzewka pomoże zmniejszyć uczucie bólu dzięki znieczulającym hormonom (endorfinom) wydzielanym do krwi w trakcie wysiłku. Ponadto rozgrzewka poprawia równowagę zakwaszonym mięśniom i zwiększa świadomość prozdrowotną pracownika.

~ MalwinaZadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich