Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Nowoczesna fizjoterapia

26 Luty 2014

Physio Profit zostało stworzone i przygotowane w odpowiedzi na potrzeby przede wszystkim pracowników fizycznych i kierowców. Praca fizyczna angażująca cały narząd ruchu do stałego wysiłku powoduje zwiększenie siły i masy mięśni, natomiast źle wykonywana i bez odpowiedniego przygotowania może prowadzić do stałych zmian w narządzie ruchu, utrudniających prawidłowe funkcjonowanie.

Naszym celem nadrzędnym jest poprawa świadomości pracowników pracujących fizycznie poprzez wdrażanie profilaktyki zdrowotnej, naukę ergonomii pracy i możliwość konsultacji z fizjoterapeutą.

Jednym z elementów Physio Profit są wizyty pracowników w gabinecie fizjoterapeutycznym. Bazujemy na masażu, ćwiczeniach indywidualnych i metodach specjalnych a przede wszystkim terapii manualnej. Metody specjalne wykraczają po za standardową fizjoterapię, którą możemy spotkać w wielu placówkach zdrowotnych. Umiejętności zdobyte na szkoleniach dodatkowych z metod specjalnych pozwalają rehabilitantom na przeprowadzenie dokładnego wywiadu zdrowotnego i badania funkcjonalnego, tak aby proces leczenia i terapii skierowany był bezpośrednio w  przyczynę dolegliwości lub dysfunkcji pacjenta. Dzięki temu działanie jest zawsze precyzyjne i dokładne. Ćwiczenia wykonywane w gabinecie wspomagają dodatkowo proces terapii. Dobierane są indywidualnie do każdej osoby, mogą skupiać się na nauce prawidłowych wzorców ruchowych, reedukacji pacjenta, na wyrównywaniu dysproporcji w sile mięśni lub poprawie stabilizacji. Skojarzona fizjoterapia, bazująca na różnych metodach pracy z pacjentem a także globalne spojrzenie na narząd ruchu pozwala nam osiągać dużą skuteczność w procesie rehabilitacji.

 

 

 Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich