Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

„Niestabilny” powrót do zdrowia

16 Marzec 2016

Ćwiczenia przy użyciu niestabilnego podłoża są wykorzystywane zarówno w procesie rehabilitacji jak i w treningu. O tyle, o ile w treningu sportowym są zdania podzielone w kwestii jego skuteczności, o tyle w rehabilitacji i powrocie do zdrowia po kontuzjach bezsprzecznie wiadomo, że takie ćwiczenia przynoszą wymierne efekty.

bosu dysk

Co możemy osiągnąć? Przede wszystkim poprawę stabilności i balansu a w konsekwencji poprawę siły i mocy. Ważne jest, że nie celujemy tutaj bezpośrednio w zwiększanie siły, jest to efektem ćwiczeń skierowanych na równowagę.

Ćwiczenia stosujemy np: po urazach, skręceniach, w dolegliwościach bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych czyli wtedy, kiedy chcemy bezpiecznie rozpocząć proces „uruchamiania” stawu i nie możemy jeszcze działać poprzez ćwiczenia z oporem. Jest to bardzo ważny element w procesie usprawniania.

Efekty widoczne są dość szybko. Po przeprowadzonej rehabilitacji zwracamy szczególną uwagę na profilaktykę. Dzięki treningowi możemy nie tylko wrócić do sprawności ale również w dalszym etapie zapobiec kontuzjom i urazom w pracy, w domu, w życiu codziennym.

Polecamy ćwiczenia pod okiem specjalisty!

 Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich