Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Nasze gabinety fizjoterapii

10 Grudzień 2014

Czym powinien charakteryzować się dobry gabinet fizjoterapii i jak wygląda to w naszych gabinetach w miejscach pracy?

 

Fizjoterapeuta

Podstawą jest dobry specjalista. Współpracujemy z fizjoterapeutami, absolwentami uczelni wyższych posiadającymi liczne kursy doszkalające, które współcześnie stanowią najważniejszą wiedzą dającą realne narzędzia pracy terapeutom. Są to osoby posiadające pasję do zawodu i bardzo duże zaangażowanie. Bardzo ważne jest, aby pracownicy czuli się swobodnie w gabinecie – nasi terapeuci są otwarci i zawsze pozytywnie nastawieni. Zależy nam na pełnym komforcie pracowników i jak największym zadowoleniu, nie tylko z efektów terapii ale także z kontaktów z terapeutom.

 

„Ręce, które leczą”

Najważniejszym narzędziem pracy fizjoterapeuty są ręce, jednakże korzystamy również z różnego rodzaju przyborów rehabilitacyjnych. Gabinet wyposażony jest w stół do terapii i przybory takie jak: piłki, taśmy thera-band, TRXy, hantelki, dyski sensomotoryczne, maty do ćwiczeń, pasy trakcyjne itp. Wszystko to pomaga nam terapii i daje większe możliwości pracy z pacjentem. Dodatkowo w niektórych gabinetach znajdują się drabinki i przyrządy typu Therapy Master.

gabinet fizjoterapeutyczny w miejscu pracy - Care Solutions

Nowoczesny gabinet, nie przychodnia

Nie korzystamy w gabinecie z fizykoterapii, ani ze sprzętów, które można często spotkać w szpitalach i przychodniach: UGUL określany przez pacjentów jako „klatka do ćwiczeń”, rotorki, rowerki, stepery itp. Staramy się tworzyć najskuteczniejszą terapię zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, oszczędzając przy tym czas pacjentów.

 

Relaks po pracy

Wiele osób korzysta gabinetu nie tylko w celach profilaktycznych, ale też relaksacyjnych. Jeżeli nie występują żadne problemy ze strony narządu ruchu, a pracownik czuje jedynie duże napięcie nerwowe, jest zestresowany i zmęczony, to w gabinecie znajdzie to czego potrzebuje. Poprzez wykonywanie masaży relaksacyjnych rozluźniamy mięśnie, zmniejszamy napięcie i likwidujemy stres. Po zabiegu pacjent czuje się odprężony, z nową dawką sił do pracy.

 Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich