Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Leki na ból kręgosłupa

25 Maj 2015

Bóle kręgosłupa są dolegliwością cywilizacyjną, dotyczącą dużej części społeczeństwa. Tryb pracy często nie pomaga nam w wyeliminowaniu schorzenia a wręcz je nasila. Praca fizyczna jest szczególnie inwazyjna i naraża kręgosłup na obciążenia. Nie stosowanie się do zasad ergonomii często potęguje problem nie pozwalając na regenerację.

Sposobów na zmniejszenie dolegliwości bólowych jest kilka, najczęściej pacjenci jeżeli mają taką możliwość to początkowo rezygnują z aktywności w ciągu dnia leżąc lub ignorują problem, licząc na samoistne ustąpienie bólu. Niejednokrotnie stosują ciepłe lub zimne okłady, korzystają z maści i tabletek przeciwbólowych. Osoby, które nie mają możliwości rezygnacji z pracy często „ratują się” również zastrzykami, tak aby móc w miarę normalnie funkcjonować.

leki2

Postępowanie farmakologiczne w dolegliwościach bólowych kręgosłupa jest w większości przypadków nieuzasadnione i niepotrzebne. Działa ono tylko chwilowo, likwidując objawy, nie pozbywając się jednak właściwego problemu.

Leczeniem takim osiągamy:

– zmniejszenie dolegliwości bólowych

– możliwość funkcjonowania/pracowania

Jest to jednak złudne i chwilowe!!! Zaprzestając korzystania z maści, tabletek i zastrzyków problem stale powraca. Leki w tym przypadku nie pomagają!

Co zatem należy zrobić?

Najważniejsze aby znaleźć źródło problemu i zlikwidować je. Może to być np: problem z tzw. dyskiem czyli krążkiem międzykręgowym, stawami, mięśniami. Takiej dysfunkcji, nie uda nam się „zaleczyć”. Jeżeli ból utrzymuje się kilka dni, należy koniecznie skonsultować się lekarzem lub fizjoterapeutą. Po dokładnym badaniu i wywiadzie zdrowotnym, można rozpoznać przyczynę i rozpocząć rehabilitację w postaci ćwiczeń, terapii lub masażu. Często kilka spotkań w gabinecie wystarczy aby pozbyć się bólu.

Pamiętajmy! Leki nie leczą kręgosłupa tylko krótkotrwale likwidują objawy!

 

 



Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz





© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich