Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Kto zyskuje na zdrowym pracowniku?

23 Czerwiec 2015

Pytanie, na które odpowiedź jest bardzo prosta. Na zdrowym pracowniku zyskują wszyscy. Zarówno pracodawca jak i on sam. Co zrobić zatem, żeby pracownik był zdrowy, zadowolony i pozytywnie nastawiony do pracy? I na ile wymierne są korzyści zarówno dla niego samego jak i dla pracodawcy?

Żadnej firmie nie służy rotacja pracowników, najkorzystniej jest aby współpracować z wyszkoloną i kompetentną kadrą jak najdłużej. Ciągłe zmiany, wdrażanie nowych osób i ich proces szkoleniowy zawsze jest kłopotliwy.

iStock_000017702027_Small

Oprócz wynagrodzenia, które jest często głównym kryterium, jakim kierują się kandydaci ważne są dla nich również profity dodatkowe zarówno poza zdrowotne jak np: darmowe obiady w pracy, kanapki, owoce, napoje jak i zdrowotne typu:
– fizjoterapeuta w miejscu pracy
– dostęp do prywatnej służby zdrowia
– otwarte karnety na siłownie, baseny itp

Dzięki opiece fizjoterapeutycznej pracownik:
– zyskuje stały kontakt ze specjalistą
– jest dobrze przygotowany do pracy fizycznej
– utrzymuje dobry stan zdrowia
– w przypadku urazu/wypadku ma natychmiastową pomoc
– ma możliwość rozluźnienia się po pracy
– czuje się doceniony i dowartościowany

Pracodawca natomiast w pierwszej kolejności zyskuje zadowoloną kadrę. Zdrowy pracownik pracuje lepiej, jest wydajniejszy i efektywniejszy, nie musi korzystać z urlopów chorobowych. Jest odpowiednio przygotowany do pracy co zapobiega wypadkowości, jest zrelaksowany i pozytywnie nastawiony. Firma zyskuje zaufanie na rynku i wizerunek pracodawcy troszczącego się o swoich ludzi. Wszystkie te czynniki przekładają się bezpośrednio na oszczędności, które mogą być spożytkowane w inny sposób. Najlepszą inwestycją w firmę jest inwestycja w pracownika!

 Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2022 | design: Marcin Mnich