Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Konkurencyjni na rynku firm produkcyjnych

2 Grudzień 2015

W tym roku odnotowany został wzrost zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw produkcyjnych, a co się z tym wiąże – większa konkurencja na rynku pracodawców. Pracownicy już wcześniej mogli wybierać wśród firm, teraz mają jeszcze większe możliwości w tym zakresie.

Początek 2015 r. był rekordowy dla sektora produkcyjnego Nowoczesnej Gospodarki pod względem dynamiki zatrudnienia. W I kwartale 2015 r. na prowadzenie wysunęły się firmy mniejsze (do 500 pracowników) specjalizujące się w produkcji. Z bardzo dobrym wynikiem I kwartał zakończyły również duże firmy produkcyjne (powyżej 500 pracowników). W przedsiębiorstwach tych pracę znalazło o 5,63% osób więcej w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

ok

Sektor produkcyjny Nowoczesnej Gospodarki wyraźnie dostał wiatru w żagle. Już od kilku kwartałów dynamicznie się rozwijał, teraz wysunął się na prowadzenie, a dowodem jego znakomitej kondycji są historyczne dane firm specjalizujących się w produkcji.  Wzrost zatrudnienia na poziomie niemal 8% jest absolutnie rekordowym wynikiem.

Są to bardzo dobre informacje dla pracowników, nieco gorsze dla pracodawców. Organizacje, które chcą być konkurencyjne na rynku, powinny zapewnić swojej kadrze dogodne warunki pracy i zachęcać bogatymi programami socjalnymi. Benefity pozapłacowe są drugim zaraz po wynagrodzeniu czynnikiem, który przyciąga potencjalnych kandydatów.Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich