Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Jak zachować zdrowie pracując fizycznie

30 Maj 2016

Praca Fizyczna elektrykPraca fizyczna

Praca fizyczna wymaga więcej sprawności i wytrzymałości niż praca biurowa, przez co bywa też bardziej męcząca. Wiąże się też z większym ryzykiem wystąpienia urazu. Co zatem możesz zrobić, aby zachować zdrowie i zapobiec wypaleniu zawodowemu?

1.Ćwicz szare komórki

Jeśli w pracy intensywniej pracuje Twoje ciało, zadbaj, aby po powrocie do domu zaktywizować bardziej sam umysł. Rozwiąż krzyżówkę lub sudoku, zagraj w grę strategiczną albo naucz się kilku słówek w obcym języku. Fitness umysłu to skuteczny sposób, aby zachować wewnętrzną równowagę.

2.Pamiętaj o okresowych badaniach

Aby praca przebiegała sprawnie i bezpiecznie, ważne są cykliczne przeglądy i naprawy maszyn i narzędzi. Tak samo nasze organizmy, niezależnie od tego, jak się czujemy, powinny być poddawane podstawowym badaniom kontrolnym. Raz na 2 lata warto skontrolować stężenie glukozy we krwi, OB, zrobić morfologię i badanie moczu. Raz na pół roku powinniśmy odwiedzić stomatologa a raz na 5 lat wykonać pomiar stężenia cholesterolu we krwi, RTG klatki piersiowej i umówić się do okulisty na kontrolę wzroku u i badanie dna oka.

3.Zrelaksuj się biernie

Ruch to zdrowie, ale Twój organizm nie może być ciągle w ruchu. Jeśli w pracy dużo się przemieszczasz lub przenosisz ciężkie towary, pamiętaj, aby w domu odpoczywać biernie. Zdrzemnij się po pracy lub zrób aromatyczną kąpiel. Słuchanie muzyki i czytanie książek także rozwija mózg, a to zdecydowanie lepsza forma odpoczynku niż oglądanie TV czy przeglądanie facebooka 😉

~ MalwinaZadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich