Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Fizjoterapia w pracy od kuchni

31 Lipiec 2014

Minął już ponad rok, od wprowadzenia przez Care Solutions fizjoterapii w pracy.

Physio profit oparte jest o gabinety fizjoterapii, bezpośrednio w miejscu w pracy, gdzie pracownicy mogą korzystać z usług fizjoterapeuty w trakcie przerwy w pracy, przed lub po niej. Gabinety są kompleksowo wyposażone w przybory do masażu takie jak: piłki, dyski sensomotoryczne, taśmy, wałki, laseczki itp. Bazujemy jednak na pracy manualnej z pacjentem. Masaż i ćwiczenia są „narzędziem” wspomagającym pracę fizjoterapeutów. Nowością w naszych gabinetach jest wprowadzenia sprzętów typu: bosu, TRX, roller, therapy master. Wszystko opiera się o nowoczesną fizjoterapię.

Pracownicy mogą zapisywać się na zabiegi bezpośrednio u fizjoterapeutów, pierwsza wizyta jest zawsze wywiadem zdrowotnym i badaniem, następnie planujemy cykl rehabilitacji. Osoby, potrzebujące tylko i wyłącznie relaksu, również znajdą miejsce w naszych gabinetach. Fizjoterapeuci wykonują również masaże rozluźniające i pracują z pacjentami, potrzebującymi odstresowania i zregenerowania.

Ze wszystkich usług pracownicy korzystają bezpłatnie, pracodawca zapewnia fizjoterapię jako benefit. Fizjoterapeuta przyjmuje pacjentów w godzinach ustalanych indywidualnie z każdą firmą. Może to być 4h, 8h czy nawet 12h. W zależności od wielkości firmy i ilości pracowników.

W pakiecie physio – profit, oprócz fizjoterapii w gabinecie i rozgrzewek mogą mieć miejsce np. szkolenia zdrowotne dla małych grup pracowników. Tematyka dobierana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb i zainteresowań pracowników.

Z doświadczenia, które już zdobyliśmy, możemy śmiało powiedzieć, że fizjoterapeuci w gabinetach mają ręce pełne pracy, pracownicy jak się okazuję bardzo chętnie korzystają z ich usług, biorąc pod uwagę, że jest to ich czas wolny (przerwa, po lub przed pracą), który mogliby wykorzystać w inny sposób. Pracownicy fizyczni, widzą bardzo duże efekty w jakości pracy i odczuwają efekt przeciwbólowy, pracuje im się łatwiej i przyjemniej. Taki benefit sprawia, że czują się docenieni przez swojego pracodawcę, mają świadomość, że firma rozumie ich problemy i nie pozostawia ich samym sobie. Rozgrzewki przed pracą widocznie wpływają na zmniejszenie urlopów zdrowotnych i wypadków w pracy. Początkowo taktowane jako obowiązek przez pracowników, dzisiaj możemy już powiedzieć, że stały się standardem i wszyscy rozumieją ich sensowność.

Wszystkie firmy, z którymi współpracujemy, stale rozszerzają projekt zdrowotny.

Cieszymy się, że świadomość pracodawców wzrasta i nie pozostają obojętni na zdrowie i samopoczucie swoich pracowników.Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich