Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Energia fizyczna

13 Czerwiec 2016

Close-up on lemon drink with ice

 Podczas wysiłku fizycznego wraz z potem pozbywamy się cennych składników mineralnych takich jak: sód, potas, i magnez. Jak je uzupełnić aby zachować równowagę ustrojową naszego organizmu, wpływając jednocześnie na dobre samopoczucie i witalność?

Wybór wydaje się dość szeroki:od napojów energetycznych, które zostały stworzone na wzór filiżanki małej czarnej, gdyż w jednej puszce 250 ml zawarte jest około 80 mg kofeiny, do napojów izotonicznych, które z kolei są pozbawione kofeiny. Jednak oba te płyny funkcjonalne oprócz zawartości witamin z grupy B, aminokwasów oraz związków organicznych łączy wysoka zawartość sztucznej formy cukru. Powoduje on szybki wzrost energii przy krótkotrwałym efekcie. Aby napoje tego typu nie powodowały większego zagrożenia powinny być spożywane w kontrolowanej ilości, ponieważ mogą wpływać na :

-insulinooporność,
-otyłość,
-odwodnienie,
-zwiększać ciśnienie krwi,
-bezsenność,
-zaburzenia neurologiczne,
-uzależnienia.

Ważne jest również, aby nie łączyć napojów energetycznych z lekami oraz alkoholem ze względu na osłabienie lub wzmożenie działania oraz zwiększoną utratę płynów.

Czy istnieje przepis na nieszkodliwy napój uzupełniający utracone makro i mikroelementy, który możemy zabrać ze sobą do pracy, na trening? Oczywiście.

Potrzebne będą:
1,5 litra wody mineralnej, 3 łyżki miodu naturalnego, sok, wyciśnięty z jednej cytryny lub limonki, ćwierć łyżeczki soli himalajskiej różowej oraz listki mięty. Sok należy wlać z miąższem, „farfoclami” i wszystkim co się w nim znajduje, oprócz pestek.

W kilka minut mamy napój gotowy. Smacznego!

~ GosiaZadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich