Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Czynniki ryzyka urazu w pracy

10 Wrzesień 2015

Jak często zdarzają się wypadki w pracy fizycznej? Każdy, kto pracował lub pracuje na podobnym stanowisku doskonale wie,  że bardzo często. W dużych grupach pracowników czasem tydzień bez wypadku jest dużym sukcesem. Bez sprzecznie możemy powiedzieć, że mamy bardzo duży wpływ na to aby wypadki zdarzały się rzadziej i dlatego też warto wiedzieć, co zwiększa ryzyko ich wystąpienia.

stabilizacja

1.Brak odpowiedniego przygotowania do pracy. Zawsze, przed rozpoczęciem pracy fizycznej należy rozgrzać narząd ruchu, tak aby mięśnie i stawy były gotowe na wysiłek

2.Niestosowanie się do zasad ergonomii pracy/niewiedza. Działy BHP razem z naszą pomocą zazwyczaj dbają, aby pracownicy wiedzieli jak powinno się pracować, tak aby nie przeciążać narządu ruchu. Ważne jest, aby pracownikom cyklicznie przypominać jakie pozycje powinni przyjmować aby pracowało się lepiej.

3.Zbyt duże obciążenie pracą. Normy do wykonania, czy też goniące terminy niejednokrotnie powodują pracę z dużą ilością nadgodzin. Nadmiernie eksploatowany organizm nie daje sobie rady w obliczu wymagań jakie mu stawiamy. Należy dbać o to, aby praca zbilansowana była z odpoczynkiem.

4. Siedzący tryb życia. Przez to pojęcie rozumiemy fakt, że po pracy wsiadamy w auto, później siadamy przed telewizorem, idziemy spać i rano z powrotem w auto. W pracy fizycznej często na jednym stanowisku wykonywane są te same powtarzalne ruchy, ważne aby w życiu codziennym być aktywnym angażując pozostałe grupy mięśniowe.

5. Ignorowanie objawów kontuzji. Każdy niepokojący objaw, ból, ograniczenie ruchomości, obrzęk powinien być skonsultowany z fizjoterapeutą lub lekarzem, tak aby w razie czego nie pogłębiać problemu. Pracownicy powinni mieć możliwość szybkiej konsultacji ze specjalistom w miejscu pracy i przyzwolenie pracodawcy no korzystanie z tych usług.

Zdrowa praca to efektywna praca!

 

 

 Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich