Care Logo
Ćwiczenia w pracy, masaże i terapia dla pracowników fizycznych
Care Solution Logo Care Solution Logo

Blog

Ćwiczenia przed pracą fizyczną

1 Kwiecień 2015

Ćwiczenia przed pracą w magazynie mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie kręgosłupa, stawów obwodowych i mięśni. Krótkie rozciąganie przed podjęciem zmiany, może skutecznie chronić ciało przed urazami.

Coraz więcej pracodawców zapewnia pracownikom (w standardzie działań BHP)  ćwiczenia przed pracą, prowadzone przez fizjoterapeutę. Jeżeli nie jest to możliwe, radzimy aby samodzielnie wykonać kilka krótkich ćwiczeń, pomagających utrzymać kręgosłup w dobrej formie.

active-84646_640

 

Najlepiej bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy np w szatni lub przed wejściem wykonaj ćwiczenia:

1. Powolny skłon tułowia w dół, próba dotknięcia palcami rąk palców u stóp a następnie powolny powrót. Powtórz ćwiczenie 4 razy.

2. Połóż ręce na plecach, powyżej pośladków i powoli odchyl się do tyłu, wytrzymaj ok 2 sekundy i następnie powróć do wcześniejszej pozycji. Powtórz ćwiczenie 4 razy.

3. Połóż ręce na biodrach i wykonaj kilka skrętów tułowia obracając się za siebie, raz w lewo, raz w prawo. Powtórz ćwiczenie po 2 razy na każdą stronę.

4. Podnieś ręce do góry, wykonuj naprzemienne ruchy rękami, tak jakbyś próbował dosięgnąć przedmiotu zawieszonego wysoko. Powtórz ćwiczenie 4 razy.

5. Połóż rękę prawą na prawym biodrze, lewą podnieś do góry. Zegnij tułów w bok, następnie zmień stronę. Wykonaj po 2 powtórzenia na każdą stronę.

 

Na koniec aby pobudzić krążenie wykonaj kilka dynamicznych krążeń rękami a następnie kilka przeskoków z lewej nogi na prawą.

Jest to skrócona wersja rozgrzewki przed rozpoczęciem pracy, natomiast wykonywana regularnie z pewnością przynosi efekty.Zadbaj z nami o swoich pracowników!

Kontakt

+48 530 067 790
+48 537 078 525
biuro@physioprofit.pl

Biuro

Care Solutions s.c.
NIP: 8943049863
Regon: 022290452

Napisz teraz

© Care Solutions 2023 | design: Marcin Mnich